Jmenuji se Václav Chadima a bydlím v Řevnicích u Prahy v České republice.

    My name is Václav Chadima, living in Řevnice near Prague, Czech republic.

                                                 ***

Již od dětských let jsem se zajímal o zvířata a o vše kolem nich.Jako malý kluk jsem znal vědecké názvy většiny zvířat,mnoho o jejich životě a potřebách,také jsem některé savce a ptáky sám choval a množil.I když jsem nepatřil ve škole mezi vzorové žáky,bez přípravy jsem vyhrával přírodopisné okresní olympiády.S bratrem jsme také zvířata preparovali a sbírali různé přírodniny.

Since my childhood i already been interested with animals and everything related to them. As a boy I knew most of the scientific names of animals , about their life and needs. I also used to breed some mammals and birds. When I was in grade school I am not a good student but if i join natural olympiad I always still win. With my brother we did taxidermy and collected other natural stuff.

                                                  ***

Hady jsem začal chovat mnohem později,ale za to mě učarovali nejvíce.Mojí velkou láskou jsou zástupci rodu Lampropeltis a v posledních letech také Heterodon nasicus.

I started breeding snakes, much later, but for me the most interesting. My great love are snakes of genus Lampropelties, and in recent years also Heterodon nasicus. 

                                                   ***

Mým dalším koníčkem je cestování.Velká města mě ale nelákají.Poznal jsem již přírodu a prosté lidi mnoha zemí.Několikrát jsem navštívil Maroko,Turecko,poznal jsem přírodu Sýrie,Španělska,Bulharska,Chorvatska,Sicílie,Kypru a mnoha dalších zemí.Co se týká přírody,je mojí zemí zaslíbenou Řecko,kde jsem byl již dvacetkrát.

My other hobby is travelling, but I don´t like big cities. I prefer and love going to nature and learning simple living of people of other countries like of Morocco and Turkey. I know about nature of Syria, Spain, Bulgaria, Crotia, Cyprus, Sicily etc...For me the country with best nature is Greece which I visited almost twenty times!

                                                   ***

Ale mám i jiné zájmy,které souvisí s přírodou.Pěstuji sukulentní bonsaje,specializuji se na rod Crassula a Euforbia.Žijí se mnou britské kočky ve zbarvení colour point,na zahradě chovám okrasnou drůbež.Také sbírám africké trofeje a další přírodniny a zabývám se preparací.

And I have other interest which are related with nature. Growing succulent bonsai, I specialize in genus Crassula and Euforbia. I also have two British cats in coloration of colour point. And also have ornamental poultry. I´m also collecting African trophies and other stuff about nature and also do taxidermy.

                                                    ***

Díky svým zájmům jsem poznal mnoho zajímavých lidí,jejichž přátelství si cením nejvíce.

Thanks for my interest, with this I meet many interesting people, whose friendship I appreciate the most.

 

                          

                                      S manželkou Vernou na Kypru v dubnu 2011...

                                      With my wife Verna in Cyprus, April 2011...

                         

                             ...   a na pražské burze Živá Exotika v lednu 2012

                                 ... and to terrashow in Prag in January 2012

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz